Najczęstsze pytania i odpowiedzi DIETpro

1. Czym zajmuje się portal eDIETpro.pl.pl?

Jest to portal promujący zdrowy tryb życia. Pragniemy upowszechniać interaktywną dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb, przedstawionej w nowoczesny sposób. Na portalu znajdą Państwo zarówno informacje przeznaczone dla osób odchudzających się jak i dbających o zdrowie, ale również dla wegetarian i osób stosujących odmiany diety wegetariańskiej. Informujemy także o nowościach związanych z dietetyką oraz o szkoleniach i konferencjach dla specjalistów z zakresu zdrowego żywienia. Chcemy, aby w przyszłości portal był miejscem informacyjnym dla dietetyków i ludzi zainteresowanych zdrowym żywieniem, a także stosowaniem diety.


2. Co to jest OSOBISTY DIETETYK?

Prezentujemy usługę alternatywną dla ręcznego liczenia oraz układania diety przez dietetyka dietetyka, która jest najbardziej dogodną, nowoczesną i najtańszą na rynku. To PIERWSZA w Polsce SUPER INTELIGENTNA APLIKACJA, dzięki której wygenerujemy dietę dla Ciebie oraz Twojego pacjenta. Skutecznie dopasowaną do indywidualnych preferencji, nawyków żywieniowych i schorzeń. Nasze diety komponowane są zgodnie z obecnie obowiązującymi normami oraz zasadami prawidłowego odżywiania. To gwarancja bezpieczeństwa, gdyż baza produktów i potraw dostosowana została do poszczególnych schorzeń i alergii. Wygenerowaną dietę otrzymasz w formie osobistego, interaktywnego Kalendarza Dietetycznego, bardzo prostego w obsłudze. Raz w tygodniu poprzez uzupełnienie pomiarów, dzięki regularnej kontroli masy ciała, uzyskasz dopasowaną dietę do nowej sylwetki na kolejny tydzień dla pacjenta oraz analizę dokumentującą jego dietetyczne osiągnięcia.


3. Jak działa OSOBISTY DIETETYK, w jaki sposób układa diety?

Twój Osobisty Dietetyk to PIERWSZY w Polsce system oparty na algorytmach oraz sztucznej inteligencji, tworzący zdrową, smaczną i zróżnicowaną dietę, to wysoce wyspecjalizowane i innowacyjne oprogramowanie stworzone przez naszych najlepszych dyplomowanych dietetyków oraz programistów. Za pomocą bardzo szczegółowej ankiety Twój Osobisty Dietetyk zbierze niezbędne dane o parametrach ciała oraz gustach, nawykach żywieniowych, trybie życia i stanie zdrowia.


4. O jakie NORMY opiera się dieta układana przez osobistego dietetyka?

Dieta opiera się o najnowsze, przyjęte obecnie w Polsce normy Instytutu Żywności i Żywienia oraz zalecenia WHO.


5. Co to jest DIETpro czyli program dla dietetyków?

DIETpro to specjalnie wydzielony dział na naszym portalu przeznaczony dla dietetyków chcących prowadzić swoją interaktywną e-poradnię dietetyczną na naszym portalu. Z DIETpro można korzystać bezpośrednio online, nie trzeba instalować żadnych dodatkowych programów. To program układający dietę dla pacjentów oraz archiwizujący dane, pomagający i ułatwiający pracę dietetykom. Daje możliwość całodobowego kontaktu z pacjentem.


6. Ile będzie kosztować prowadzenie pacjenta na portalu i co oznacza testowy pacjent gratis dla wszystkich?

Każdy użytkownik po bezpłatnej rejestracji otrzymuje jednego bezpłatnego pacjenta testowego gratis, dzięki czemu ma możliwość pełnego przetestowania naszego programu i zapoznania się z wszystkimi jego funkcjonalnościami. Koszt prowadzenia jednego pacjenta w naszej e-poradni będzie pobierany raz w miesiącu. Za opiekę nad pacjentem można doliczyć sobie dodatkowy koszt (zarobek), który jest w 100% indywidualny i nie pobieramy od niego żadnej prowizji. Każdy pacjent to koszt jednego abonamentu. O każdej płatnej opcji użytkownik informowany jest odpowiednim komunikatem, żadne koszty nie są naliczane bez jego wiedzy. 


7. W czym ułatwi mi pracę DIETpro i e-poradnia?

-Dodajemy pacjenta do listy w naszej e-poradni, dzięki temu otrzymujemy pełny dostęp do jego konta. Po uzupełnieniu jego ankiety generowana jest dieta w formie interaktywnego kalendarza, do którego pacjent ma dostęp również u siebie w domu.
-Dietę można zmodyfikować jeśli któraś z propozycji nie będzie odpowiadać, a także wydrukować ją pacjentowi. 
- W DIETpro dokonać można pełnej analizy jadłospisów pod względem norm, ilości spożycia oraz aktywności fizycznej. Wydrukować możemy także ankietę pacjenta, przepisy na proponowane potrawy i wiele innych.
-Za pomocą Porady możemy udzielać porad pacjentowi online, na które może nam bezpośrednio odpowiadać w razie potrzeby o każdej porze (24h). 
-Dieta układa się samodzielnie – koniec z ręcznym liczeniem składników oraz kalorii, a także z brakiem pomysłów na przepisy. Koniec z papierkową robotą i uzupełnianiem karty pacjenta. Lista pacjentów w jednym miejscu, możliwość wydruku, wglądu do archiwalnych wpisów.
-Dieta wygenerowana od razu, koniec z dostarczaniem pacjentom diety po tygodniu.
-Możliwość ułożenia diety samemu z własnej bazy przepisów, zapisania jej w postaci szablonów, edycja na kalendarzach innych pacjentów. Koniec z niepotrzebnym liczeniem całych jadłospisów na nowo po niewielkich zmianach w diecie!


8. Czy DIETpro działa na zasadach franczyzy?

Nie. Dietetyk płaci ustalony, niezmienny, nieoprocentowany w zależności od doliczonej kwoty za poradę pacjenta abonament miesięczny. Jeśli chce zrezygnować nie wpłaca po prostu kolejnego abonamentu. Konta pacjentów zostają automatycznie zablokowane, z możliwością odblokowania po uiszczeniu opłaty przez dietetyka za konto pacjenta.


9. Komu mogę ułożyć diety na Państwa portalu?

Wszystkie osoby pełnoletnie oraz nie będące w ciąży lub w okresie karmienia mogą zostać obsługiwane na naszym portalu. Wygenerowaną dietę zawsze polecamy skonsultować z lekarzem prowadzącym pacjenta, aby w razie występowania schorzeń odpowiednio ją zmodyfikować.


10. W jaki sposób układają Państwo diety wegetariańskie tak, żeby były zbilansowane?

Nasz program bilansuje diety zgodnie z obowiązującymi normami. Jak wiemy dieta wegetariańska może w pełni zaspokoić potrzeby organizmu. Dzięki naszej bogatej bazie produktów i przepisów dieta nie jest monotonna i nie doprowadza do niedoborów.


11. Skąd biorą Państwo PRZEPISY na stronie?

Przepisy dodają nasi użytkownicy oraz administratorzy i dietetycy. Są to autorskie propozycje.


12. Skąd biorą Państwo ARTYKUŁY na stronie?

Artykuły dodają nasi użytkownicy oraz administratorzy i dietetycy. Są to autorskie teksty.


13. Czy mogę pisać dla Państwa artykuły na stronie?

Oczywiście. Pisząc artykuły zbierasz punkty, które można wymienić na cenne nagrody. Promujesz również w ten sposób swoja osobę w internecie.


14. Skąd pochodzą TABELE KALORYCZNE na stronie?

Jest to zbiór produktów zarówno z Amerykańskich źródeł jak również dostępnych w Polsce tabel kalorycznych.


15. Czy mogę jakoś współpracować z Państwa portalem?

Oczywiście. Będąc aktywnym na portalu (dodając artykuły, przepisy, komentarze itp.) zbierasz punkty, które można wymienić na nagrody. Spośród najbardziej aktywnych użytkowników wybierzemy najlepszego, który będzie miał możliwość rozbudowania swojej współpracy z naszym portalem.


16. Czy mogę zadawać pytania do dietetyka w sprawie moich pacjentów i czy to jest darmowe?

Tak pytania i odpowiedzi są darmowe.


17. Jeśli zakończę współpracę z jakimś pacjentem to czy mogę wypisać się z e-poradni dietetycznej?

Oczywiście. Po prostu nie opłaca Pan/Pani dalej abonamentu pacjenta. Możliwość dostępu do jego konta jest wtedy zablokowana, z możliwością odblokowania po uiszczeniu opłaty. Natomiast dostęp do wszystkich danych zgromadzonych w czasie pracy z pacjentem w okresie trwania jego abonamentu jest bezpłatny, a dane dostępne 24h/dobę. 


18. Czy będą organizować Państwo szkolenia dla dietetyków?

Tak. W najbliższym czasie pojawi się spis szkoleń i terminów. Prosimy śledzić stronę oraz zapisać się do naszego newslettera, w którym będziemy informować o nowościach na bieżąco.


19. Czy można kupić program DIETpro?

Program nie jest na sprzedaż. Wystarczy opłacić abonament za prowadzenie poradni/konta poszczególnego pacjenta. Program jest dostępny 24h/dobę online.


20. Czy portal eDIETpro.pl jest przeznaczony dla osób odchudzających się, czy jest to portal specjalistyczny?

Jest to portal dla specjalistów w zakresie żywienia, dietetyki oraz medycyny. Do korzystania z programu zachęcamy dietetyków, trenerów, lekarzy oraz studentów dietetyki i kierunków pokrewnych związanych z żywieniem. Każdy nowy użytkownik w czasie rejestracji zobowiazany jest do podania numeru dokumentu potwierdzającego jego kwalifikacje.  


21. Czy można liczyć na szkolenie na Uczelniach z działania programu DIETpro?

Oczywiście. Niebawem rozpoczniemy cykl szkoleń na Uczelniach posiadających u siebie kierunek Dietetyka i pokrewne, aby jeszcze dokładniej omówić zalety korzystania z DIETpro Osobistego Dietetyka.


22. Jakie diety mogę układać dla pacjentów?

Użytkownik programu może układać diety dostosowane do norm, schorzeń, alergii lub preferencji pacjenta, diety specjalistyczne jak bezglutenowa, bezmleczna, semiwegetariańska, wegetariańska, wegańska itp. Dietę dostosować można do upodobań pacjenta, trybu pracy oraz dnia, umiejętności kulinarnych, a także aktywności fizycznej. Po zapoznaniu sie z ankietą pacjenta użytkownik najlepiej będzie mógł zweryfikować jak bogaty jest zakres możliwości dostosowania diety do konkretnego pacjenta. 


23. Czy można samemu dodać dietę na portal?

Tak. Wchodząc w zakładkę ABC zdrowia → Diety jest funkcja Dodaj dietę. Ułożoną dietę na interaktywnym kalendarzu również można zapisać w postaci szablonu i później wykorzystać u innych pacjentów lub u siebie na kalendarzu.


24. Ilu mogę mieć pacjentów w e-poradni?

Dowolną ilość, nie ma ograniczeń.


25. Czy dane pacjenta są chronione?

Oczywiście. Dostęp do kont użytkowników mają jedynie administratorzy oraz dietetyk danego pacjenta. Dane są ukryte dla innych użytkowników.


26. Czy mogę wydrukować wszystkie dane dla pacjenta?

Tak. Wszystkie niezbędne dane jak dieta, ankieta itp. można wydrukować z dodatkiem stopki oraz loga własnej poradni.


27. Na co można liczyć jeszcze w przyszłości na portalu eDIETpro.pl? Co nowego Państwo planujecie?

Pracujemy obecnie nad wersją dla sportowców. Uruchomiony został również dział dla studentów Dietetyki oraz program do ćwiczeń z zakresu układania diet. Nasz portal dzięki kreatywnej załodze będzie się rozwijał ciągle! Czeka na Państwa jeszcze wiele zaskakujących ciekawostek.

VIVALAVITA SP. Z O. O. O NAS | FAQ | REKLAMY | PARTNERZY | REGULAMIN | KONTAKT | POMOC TECHNICZNA
Zapisz się do newslettera
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB